Od ponad 50 lat
nadajemy kształt  waszym pomysłom

Założona w 1963 z pracowitości i nowatorskiego spojrzenia Luigiego Maggi, który wprowadził na rynek całkowicie innowacyjną koncepcję wielosuwowej maszyny i pierwsze 6-osiowe giętarki do drutu CNC, OMCG "Officine Meccaniche Costruzioni Generali” wyrosła, aby stać się podstawową marką w produkcji maszyn dla tego sektora przemysłu. 

Działająca w ponad 45 krajach, OMCG jest obecnie jedną z niewielu firm na całym świecie, która jest w stanie dostarczyć całą gamę rozwiązań do gięcia i formowania drutu, rur i taśm metalowych za pomocą giętarek CNC i niestandardowych maszyn do specjalnych produktów.

Pasja do postępu, etyka w pracy i pozycja lidera technologicznego to najwyższe cechy, które sprawiły, że OMCG wybierają ci, którzy patrzą w przyszłość.

Nasza historia

1963

PIONIERZY NA RYNKU

Utworzenie OMCG.

1972

W NOWYCH KIERUNKACH

OMCG bierze udział w wystawie "International Wire & Cable" w Bazylei i staje się widoczna na całym świecie.

1976

ZMIANA I ROZWÓJ

Aby sprostać wymaganiom rynku międzynarodowego, OMCG przenosi się do nowej, bardziej przestronnej siedziby, w której 10.000 m2 umożliwia szerszą produkcję.

1981

AMERICAN DREAM

Otwarcie oddziału firmy w USA - Bensenville - Illinois.

1985

WYZWANIE DO POSTĘPU

OMCG wprowadza na rynek po raz pierwszy 6 osiową całkowicie skomputeryzowaną maszynę. Legendarny CNC16 pozostaje wzorcowym modelem na świecie.

1990

INNOWATORZY TECHNICZNI

OMCG opatentowało CNC system prowadzenia: servo-przesuw, dla mocy ruchów osiowych i servo-nawijarki, z dwoma ruchami, osiowy i obrotowy.

1999

REKORDOWE WYNIKI

OMCG świętuje sprzedaż 500 maszyn.

2004

WIDOK NA PRZYSZŁOŚĆ

OMCG wprowadza Easy Programming 3: opatentowane oprogramowanie do programowania graficznego z symulacją 3D human-interface i kontrolą antykolizyjną

2012

SZCZEGÓŁOWO DOKŁADNA

Narodziny MINIMALIST 6, pierwszej giętarki CNC do drutu z przednim podajnikiem umieszczonym na ramieniu.

2017

DOSTARCZANE MASZYNY

Narodziny XWA: Wiper Work Arms Cell całkowicie sterowany przez system RFID, który spełnia wymagania największych światowych producentów.

2017

NIGDY NIE ZATRZYMY

OMCG świętuje światową premierę na INTERWIRE w Atlancie, Easy Programming 4: nowe oprogramowanie OMCG, które poprawia produktywność i bezpieczeństwo pracy.